0912-0230-916
شیرینی هایی به شكل هلو

شیرینی هایی به شكل هلو

تاریخ انتشار: 1395-04-27 01:00:1
شیرینی هایی به شكل هلو
وب‌سایت آشپزباشی - افسانه ظروفی: حالا که فصل هلو است، از این فرصت استفاده کنید و شیرینی هایی از هلو درست کنید. این شیرینی زیبا و دل‌انگیز را برای پذیرائی در ظرف زیبائی بچینید و نوش‌جان كنید.

مواد لازم:

تخم‌مرغ 2 عدد ریزشكر 180 گرموانیلین یك‌چهارم قاشق چایخوریروغن مایع (ذرت) 100 میلی‌لیتربیكینگ‌پودر 2 قاشق چایخوریشیر 120 میلی‌لیتر (یك‌دوم پیمانه سرخالی)آرد 375 گرممارمالاد هلو یا زردآلو 250 گرمشربت ساده رقیق حدود 60 میلی‌لیتر (یك‌چهارم پیمانه)رنگ زرد خوراكی (مایع) چند قطرهرنگ قرمز خوراكی (مایع) چند قطرهمیخك یا ساقه وانیل تازه به میزان لازمشكر برای غلتاندن شیرینی به میزان لازمبرگ نعنا یا غیره برای تزئین به میزان لازم
شیرینی به شكل هلو

طرز تهیه:

1-تخم‌مرغ‌ها، شكر و وانیلین را در كاسه دستگاه همزن بریزید و با همزن برقی بزنید تا كمرنگ و قدری غلیظ شود. آن‌گاه روغن را كم‌كم بیفزائید و همزدن را به‌طور پیوسته ادامه دهید.

2-سپس بیكینگ‌پودر را در شیر حل كنید و به مایه بیفزائید. حالا آرد الك كرده را درون مایه بریزید و مخلوط كنید و به مدت 2 ساعت كنار بگذارید.

3-اكنون دستتان را با روغن مایع چرب كنید و هر بار یك قاشق چایخوری از مایه فراهم كرده بردارید و به شكل توپ درآورید. توپ‌های خمیری را در سینی دارای كاغذ روغنی، بچینید و به مدت تقریبی 15-20 دقیقه در فر گرم كرده با دمای 180درجه سانتیگراد بپزید.

4-مراقب باشید رنگ شیرینی‌ها تیره نشود! اینك شیرینی‌ها را روی پنجره سیمی خنك كنید و بعد به كمك‌ چاقوی تیز حفره كوچكی در زیر شیرینی ایجاد نمائید. آن‌گاه این حفره‌ها را با مارمالاد پر كنید و هر دو عدد شیرینی را به هم بچسبانید تا شبیه هلو شود.

5-حال نیمی از شربت را در كاسه كوچك و گودی بریزید و رنگ زرد را به آن بیفزائید. باقیمانده شربت را در كاسه دیگری به همان اندازه، بریزید و رنگ قرمز را به آن بیفزائید.

6-اكنون نیمی از شیرینی هلوئی شكل را در رنگ زرد فرو كنید و بعد روی هوله كاغذی آشپزخانه بگذارید تا رنگ اضافی‌اش گرفته شود. سپس نیمه دیگر شیرینی را در رنگ قرمز فرو برید به گونه‌‌ای كه مرزی بین دو رنگ زرد و قرمز ایجاد شود.

7-دوباره شیرینی را روی هوله كاغذی آشپزخانه بگذارید تا رنگ اضافی آن گرفته شود. اینك شیرینی رنگ كرده را در شكر بغلتانید و با میخك یا ساقه خرد كرده وانیل و برگ نعنا بیارائید.
درمان همورئید، شقاق، کیست موئی و فیستول پیش فروش واحدهای در حال احداث کلینیک پیشرفته مریم
Submit to Facebook Submit to Google Plus Submit to Twitter


جدیدترین مطالب

صفحه اصلی
اخبار
قیمت ارز، سکه، و طلا
درج آگهی
ثبت تور
سالن های زیبایی
پاپ آپ